ה"אני מאמין" שלנו

אנו קבוצת מטפלים מנוסים המאמינים בטיפולים פסיכולוגים ממוקדי מטרה, ענייניים ומקצועיים. אנו מאמינים שהדרך שבה אנו חווים את העולם מושפעת מאד מהמקום בו אנו ממקדים את תשומת ליבנו.

אנו מאמינים בפסיכולוגיה המתמקדת במה שעובד. בניגוד לפסיכולוגיה הטיפולית הקלאסית שלאורך השנים התמקדה בזיהוי חולשות, בפתולוגיה נפשית ובטיפול בה, אנו מאמינים בטיפול מאוזן יותר המתמקד גם בהעצמת נקודות החוזק הקיימות אצל כל אחד ואחד, בשימוש נכון יותר במשאבים אישיים וחברתיים, בבניית יכולות ובחיזוק הדברים שכן עובדים.
אנו מאמינים כי טיפול מוצלח דורש מאמץ ומחויבות ברורים לשינוי מהפונים אלינו וגם מאיתנו.
אנו מאמינים ביחסי גומלין בין הגוף לנפש. לכן עבודה שתביא לשינוי עמיד לאורך זמן צריכה לשים דגש על הקשר בין העולם הפנימי לבין המצב הגופני, האמונות , המחשבות וההתנהגויות שלנו.
אנו מאמינים שתרגילים מעשיים, חוויתיים ורגשיים וטכניקות התנהגותיות-קוגנטיביות מקדמים טיפול.
אנו מאמינים כי האופן בו מתייחס האדם אל עצמו ואל סביבתו מעצב את מצבו.
אנו מאמינים שאין קבלה גדולה יותר מהנתינה. מעורבות חברתית מטפחת רגשות חיוביים ואלה מעצימים אותנו ואת זולתינו.
לצד ההבנה שדפוסי התמודדות לקויים מקורם בעבר, נשאף לשאוב גם את המיטב מן העבר, לעורר השראה בהווה כדי ליצור עתיד טוב ומאושר יותר.
אנו מאמינים ששינוי הדרך בה אנו רואים את המציאות היא שלב חשוב ביצירת השינוי. כך נוכל לבצע בחירות שונות וליצור חיים מאושרים ומספקים יותר.
אנו מאמינים שסבל הינו חלק בלתי נפרד מהחיים, יש ללמוד לקבל את הסבל ההכרחי בחיינו ולדעת להמנע מזה המיותר. עליות וירידות בחיים קיימות ויתקיימו גם בעתיד, בידינו הבחירה כיצד להגיב ולהתמודד איתן.
אנו מאמינים שיש ללמוד לא לפחד מהחרדה ואפילו לראות בה הזדמנות לצמיחה ושינוי.
אנו מאמינים שקשר זוגי יכול להתפתח לקשר מרגש, מפתיע ואינטימי גם מתקופות קשות בו בוא נמצא.
אנו מאמינים בחשיבות קיומו של דיאלוג בין הקולות הפנימיים בנפש האדם לשם השגת שיתוף פעולה.
אנו מאמינים בשיתוף מלא של כל אדם בתהליך השינוי והטיפול אותו הוא עובר.
אנו מאמינים בטיפול מותאם אישית
אנו מאמינים שאין פתרונות קסם. לכל אדם מתאים טיפול אישי ומודולרי המותאם ברגישות למצבו. הידע עליו אנו מבססים את הטיפול אותו אנו מעניקים שאוב ממצאים עדכניים ממדעי המח וההתנהגות, על רעיונות מן הבודהיזם ומהפסיכולוגיה הקוגניטיבית התנהגותית, על גישות שיקומיות הרואות את האדם כחלק ממכלול ומדגישות שייכות לצד עצמאות, מהטיפול האקזיסטנציאלי ומהפסיכולוגיה החיובית המשלבים מגוון רחב של טכניקות טיפוליות עם פילוסופית חיים המעמידה במרכז את מימוש עתידו של האדם לצד קבלת הסבל ההכרחי בחיים.